jubileumartikel - Deejay van Bouwhorst

Een tweede terugblik op de afgelopen jubileumjaren maken we samen met Deejay van Bouwhorst. De 15-jarige fanatiekeling voetbalt al sinds zijn zevende bij Voetbalschool TIC en vertelt maar al te graag over zijn mooie periodes bij ons.

Wanneer we samen terugblikken en foto’s bekijken van meer dan acht jaar geleden, schiet Deejay meteen in de lach. “Mijn haar is de afgelopen jaren niet veel veranderd,” grapt hij. Op de foto’s staat Deejay breed glimlachend, uiteraard in een Feyenoord-shirt. “Ik weet nog dat we eerst trainden op de veldjes binnen en daarna verhuisden we naar het stadion. Dat was altijd heel leuk om daar te trainen.”

Tijdens de trainingen heeft Deejay samen met de trainers volop gewerkt aan zijn voetbalontwikkeling. “Eerst bij Gijs en Jari, en iets later ook bij Yorben als trainer. Elke trainer had zijn eigen specifieke onderdeel en zo ging je eigenlijk alle onderdelen langs.” Zijn grootste leerpunt in deze periode? “Ik had eerst moeite met het ontvangen van feedback, maar tijdens de trainingen heb ik geleerd daar beter mee om te gaan.” Op voetballend gebied heeft hij ook grote stappen gezet. “Ik heb vooral veel geleerd om over de bal heen te kijken en goed te scannen in het veld. Dat gebruik ik nu nog steeds heel vaak.” De hardwerkende middenvelder merkte daarnaast duidelijke verschillen met zijn eigen teamtrainingen. “We trainden hier meer met de bal en het was nog iets meer individueel gericht.”

Naarmate Deejay ouder werd, koos hij vaker voor privétrainingen in plaats van groepstrainingen en voetbalkampen. “Met name in de zomerperiode volg ik veel privétrainingen. Om mijn balgevoel te behouden en mijn conditie op peil te houden, maar ook zeker omdat ik het heel leuk vind.” Tijdens deze trainingen wordt er gericht gewerkt aan zijn verbeterpunten. Punten die hij zelf ook goed kan benoemen. “Sneller positie kiezen en op tijd mee terug verdedigen.” En wat zijn Deejay’s grootste kwaliteiten als voetballer? “Gefocust en rustig blijven, en mijn passing.”

De geboren Roosendaler groeide op in een echte sportfamilie. Geen wonder dat hij na de middelbare school iets in de sport wil gaan doen. “Ik zit nu in mijn laatste jaar op het JTC. Daarna wil ik graag Sport en Bewegen studeren.” Buiten het voetbal heeft Deejay nog veel meer sportieve interesses. “Ik fiets bijna twee keer per week en daarnaast volg ik ook twee keer per week een bokstraining.”

Sinds kleins af aan voetbalt Deejay bij RKVV Roosendaal, waar hij momenteel uitkomt in de JO16-2. “Ik kan eigenlijk overal spelen, maar meestal sta ik op het middenveld.” Aan ambitie ontbreekt het hem zeker nog niet. “Ik wil zo lang mogelijk op een goed niveau blijven voetballen. Een vriendenteam is voorlopig nog niet weggelegd voor mij.”